Yağ yakan 6 süper besin

1.Somon Balığı

İçindeki omega-3 kilo vermenize yardımcı oluyor.  Diyet yapan insanların menüsünde kesinlikle bulunması gereken somon, bağışıklık sistemini de güçlendirici yapıya sahip. Metabolizmanıza birazcık değer veriyorsanız, haftada dört veya üç kere somon yiyin.

2.Yağsız yoğurt

Günde üç öğün yağsız yoğurt yemek, vücudun hızlı bir şekilde yağ yakmasına yardımcı oluyor. Yapılan araştırmalar, bu diyeti uygulayan insanların yüzde 22 daha çok kilo verdiğini ve yoğurt yemeyen insanların da %66 oranında daha çok kilolu olduğunu gösteriyor. Günlerini yağsız yoğurt yemeden geçirenlerin, özellikle bel bölgesinde kiloların daha çok toplandığı da açıklandı. Ayrıca içeriğindeki yüksek kalsiyum ve protein kiloların sağlıklı bir şekilde verilmesini sağlıyor.

3.Köy Peyniri

Yağ yakılmasını istiyorsanız günde en az 200 gr. köy peyniri yiyin. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, 200 gr. köy peynirinin içinde tam 32 gr. protein ve kazein (sütteki protein maddesi) var. Bu iki madde sindirim sistemini çok iyi çalıştırdığı için hem kendinizi çok sağlıklı, hem de tok hissediyorsunuz. İçeriğindeki kalsiyum zenginliği de, yağ yakışında katalizör görevi görüyor.

4.Kahvaltılık gevrek

Elbette, şekerli corn-flakes’lerden bahsetmiyoruz. Hani müsli veya yulaflı gevrekler var ya, onlardan işte. Her sabah kahvaltısında bu tür gevrekleri yiyen insanların %78’i, bir sene içinde 14 kilo vermişler.

5.Çorba

Günde en az bir kâse çorba için. Haftada beş kez çorba içen insanların vücudunda yağ oranı gayet düşük.

6.Greyfurt

Günde üç kez yarım greyfurt yiyin. İçeriğinde bolca bulunan C vitamini, yağ kütlesinin etkisini hatırı sayılır ölçüde azaltıyor. Düzenli greyfurt meyvesi tercih edenlerin 12 hafta sonunda 2 kilo verdiğini söylüyorlar. Yağ yakımını hızlandıran özelliği ile greyfurtu sık sık tüketin.

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız