Yoğurdun Protein İçeriği Daha Uzun Süre Tok Kalmanızı Sağlar

Yoğurt çok iyi bir protein kaynağıdır ve et gibi diğer protein kaynaklarına oranla kalorisi oldukça düşüktür.100 gram tam yağlı yoğurt (kaymağı hariç) yaklaşık 65 kalori ve günlük protein ihtiyacının %10’una denk gelen 5.2 gram protein içerir .Diyet yaparken karbonhidrat yerine daha fazla protein tüketmek proteinin daha yavaş sindirilen bir besin öğesi olmasından dolayı tokluk hissini uzatır. Yani 1 kase yoğurt yediğiniz öğünden sonra diğer öğüne kadar açlık, en azından mide kazıntısı hissetmezsiniz.Adrese Teslim Diyet Yemek Paketlerinde değişik alternatif mevsim meyva ilaveli yoğurt ile tatlı ihtiyacınızı da giderirsiniz.

Zayıflamak için kalori kontrolü yapmamız ve yediğimiz gıdalardan aldığımız kalorinin gün boyu harcadığımız kaloriden az olması gerekiyor.

Vücudun yağ yakmaya başlaması ve depolanmış yağlardan kurtulmamız için dikkat etmemiz en önemli kural bu ve kilo vermemiz bunu ne kadar uzun süre gerçekleştirebildiğinize bağlı.

Tek bir gıdayı tüketerek zayıflamak pek mümkün değil ve aynı zamanda sağlıklı da değil. Yani beslenmenize yoğurt ekleyerek birden kilo vermeye başlayacak değilsiniz. Ancak yoğurt gibi gıdalar yüksek besin değerleri ile genel sağlığımıza katkıda bulunurken gün içinde aldığımız kaloriyi kontrol altında tutabilmenize yardımcı olabilir.

Örneğin yoğurdun protein içeriği daha uzun süre tok kalmanızı sağlayarak öğünler arasında yaşadığınız açlık krizlerini daha kolay atlatmanızı sağlayabilir.

Adrese Teslim Diyet Yemek Paketlerinde yoğurdu ara öğün olarak sık sık kullanmaktayız.

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız