Diyet Yapamayanlar için Küçük Sırlar

Yataktan Kalkınca

Yataktan kalkınca hemen iki bardak limonlu su içiniz.

Giyinmeden önce elli kez zıplayarak metabolizma hızınızı arttırın.

Yemek sırları 

Yemeğe başlamadan önce ve arada su içiniz.Su midede besinleri şişirir ve daha az yiyecekle daha fazla tokluk sağlar.

Yemek tabağınızı, kaşık ve çatalınızı küçük seçiniz. Küçük bir tabaktaki 1 porsiyon yemek gözünüze daha büyük ve daha doyurucu görünür. Küçük kaşıkla daha küçük lokmalar halinde ve daha yavaş yemek yiyebilirsiniz.

Günlük et,balık, tavuk, sebze hakkınızı yerken, bunları tabağa tek başına koymayınız. Yanlarına domates, salatalık, marul ekleyerek hem gözünüze zevkli gelen, hem de daha dolu görünen bir tabak hazırlayınız.

Yemeğinizi sakin,küçük lokmalar halinde,iyice çiğneyerek,yavaş yavaş yiyiniz.Her lokmanın tadını çıkarınız. Asla hızlı yemeyiniz.

Unutmayınız ki tokluk hissi yemeğe başladıktan en az 20 dakika sonra beyne ulaşır.Her lokmadan sonra çatalınızı tabağınıza bırakmanız daha yavaş yemenizi sağlar.
Yemekten sonra
Yemeklerden sonra atıştırma isteğinizi yok etmek için,hemen dişlerinizi fırçalayıp, ağzınıza ferahlık ve hafif tatlı tat bırakan gargara ile çalkalayınız. 5 dk. zaman ayırdığınız ağzınızı daha sonra kirletmek istemeyebilirsiniz.

Yemeğinizi dışarıda yediğinizde, dişlerinizi fırçalamazsanız, hemen ağzınıza naneli ağız spreyi sıkınız. Cosmotürk’ün haberine göre, hoş bir ağız kokusu yemek kokusundan daha iyidir.

Bir davete gitmeden önce iştahınızı kapatacak düşük kalorili yiyecekler atıştırıp iki bardak su içiniz.( salatalık veya marul olabilir)

Nasıl giyinmeli ?
Bol giysiler içine saklanmayıp vücudunuza oturan kıyafetler giyiniz. Böylece yeme arzunuzu daha kolay kontrol edersiniz.
Gece atıştırmalıkları
Gece geç satlerde yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçiniz.Çünkü geceleri metabolizma normalden daha yavaş çalışır ve yediğiniz besinlerden aldığınız kalorileri yakamazsınız. Gece acıkınca önce tarçınlı bitki çayı deneyin.

Kendi metninizi eklemek için buraya tıklayınız