Stres Belirtilerini Dikkate Alın!
Eğer strese uzun süre maruz kalırsanız vücudunuz bir şeylerin yanlış gittiği yönünde ikaz işaretleri vermeye başlar. Bunun için fiziksel, bilişsel, duygusal ve davranışsal belirtileri göz ardı etmemek gerekir. Baş dönmesi, genel ağrı, diş gıcırdatma, çene sıkma, hazımsızlık, baş ağrısı, kas gerginliği, uyku sorunları, kalp çarpıntısı, kulaklarınızda çınlama, yorgunluk, bitkinlik, titreme, kilo kaybı ya da kilo alımı gibi fiziksel belirtilerin yanı sıra öfke, kaygı, ağlama, depresyon, sinirlilik, negatif düşünce, konsantrasyon problemleri, unutkanlık, yetersizlik gibi duygusal belirtiler de görülmeye başlar. Bunları fark ediyorsanız stresinizi azaltma yönünde harekete geçmeniz gerekir. Bunu yapma şansınız yoksa sağlık sorunlarının sizi ziyaret etme ihtimali giderek artar; ya da var olan hastalığınız giderek kötüleşebilir.

Stresinizle Başa Çıkmak İçin İpuçları…
İşte stresle başa çıkmak için bazı ipuçları şunlardır:

Beslenmenizi kontrol altında tutun. Yemenin ölçüsünü kaçırmayın. Stresten kurtulmak için alkol ve gıda tüketimini artırmayın.
Her şeye ‘Evet’ diyemezsiniz. Başkalarının beklenti ve taleplerini her zaman karşılayamazsınız. Gerektiğinde ‘Hayır’ demeyi öğrenin.
Sigarayı bırakın. Sigara içerdiği uyaranlarla stresi tetikler.
Düzenli egzersiz yapın. Ama bunu kendinizle savaş haline getirmeyin. Özellikle düşük tempolu egzersizlerle başlayın. Bu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.
Her gün mutlaka dinlenmek için kendinize zaman ayırın.
Denetim altında tutabileceğiniz ve yapabileceğiniz sorumluluklarınızı bilin.
Stres nedenlerinizi azaltmaya çalışın.
Gerçekçi hedefler ve beklentiler ayarlayın. Her şeyi tek seferde % 100 başarılı gerçekleştiremeyebilirsiniz.
Yeterince dinlenin. Uygun bir diyet ve egzersizle dinlenme olmadan stresle mücadele edemezsiniz.
Adrese Teslim Diyet Yemekleri Servisi ile stresten kurtulun

Adrese teslim diyet yemekleri olarak bilinen bu hizmet türünü tanıtmak için adrese teslim diyet yemekleri nedir konusundan bahsederek başlıyoruz. Sağlıklı, zahmetsiz ve dengeli öğünlerin tarafımızca hazırlanıp sizlerle buluşturma işlemidir adrese teslim diyet yemek servisi. Keşmekeş bir şehir yaşamına sıkışmış ve öğünlerini geçiştirmek sağlıksız yemekten seçmek zorunda kalanları için hazırlandı diyet yemek paketi.. Müşterilerimizi bu sorundan kurtarmak için evlere diyet yemek servisi ulaştırmak için keyifle çalışan kaliteli bir ekibimiz var! Artık stresli planlama, hazırlama veya alışveriş süreçlerine boşa zaman harcamayın. Sadece menümüzden biri veya bir planı damak tadınıza ve yaşam tarzınıza uyacak şekilde kişiselleştirin. Gerisini biz hallederiz.